Mayerová (Čapí hnízdo): Senátor Wagenknecht spoléhá na ztrátu paměti o Čapím hnízdě

Jana MayerováDotační manažerka projektu Čapí hnízdo Jana Mayerová zaslala reakci na výroky senátora Lukáše Wagenknechta v článku na Parlamentních listech „Ty dokumenty nebyly k dispozici, jsou to nové informace. Proto Babiš mlčí. Senátor Wagenknecht sleduje poslední dění v kauze Čapí hnízdo“(článek zde).

Podle Mayerové „se očividně panWagenknecht spoléhá nato, že si lidé nepamatují co bylo včera, před rokem a už vůbec ne před pár lety.“

Důvody Jany Mayerové (bez redakčních úprav, nekráceno – pozn. Občasník):
1) Všechny informace které přináší ČRo a o kterých mluví, že nebyly k dispozici jsou minimálně rok staré. Kromě toho byly již policií prověřeny a vysvětleny. Takže lež.
2) První audit na Čapí hnízdo byl právě pod taktovkou pana Wagenknechta. Výsledek – vše OK. Proč se tím nepochlubí?
3) Za audit nastavení procesů na ROP Střední Čechy byl odpovědný právě Wagenknecht. Pokud mu vadily anonymní akcie u žadatelů, nebylo nic jednoduššího, než je vyloučit z oprávněných příjemců dotace v té době. Respektive doplnit definici MSP (malý a střední podnik – pozn. red.) detailnějšími vysvětleními – pro příjemce je totiž relevantní to, co je psáno v příručce. V roce 2007/2008 mu to očividně nevadilo. Proč ani toto neřekne? Zřejmě má problémy s pamětí – respektive má paměť selektivní!
4) Za fungování auditního orgánu v době, kdy byl ministrem financí p.Babiš byl opět odpovědný p.Wagenknecht. Co mu bránilo začít hloubkový audit na projektu, o kterém byl přesvědčený, že je podvodný? Nic, jen jeho touha po moci a snaha se zalíbit. Možná také to, že věděl, že tam nic není a kdyby bylo, šlo by to i za ním díky špatnému nastavení podmínek pro žadatele.
Proč to neudělal a dnes to neříká? Respektive, proč zároveň nepřizná, že v roce 2008 potažmo 2014 neupozornil na tyto věci na které tak vehementně upozorňuje nyní v roce 2018!!!
5) Proč podal anonymní trestní oznámení až poté, co byl vyhozen z MF? Proč neměl tu odvahu ho podat pod vlastním jménem? Sorry, ale styl člověka se těžko zapře. Stejně tak jako že Čechy a Brusel jsou malé a vrabci na střeše si čvirikají, že každou chvíli bombardoval Brusel dotazem, co s tím je a kdy to konečně budou šetřit. S tím se taky zapomněl pochlubit.
6) Navíc je to člověk, který přivedl do neštěstí v minulosti nejeden projekt zcela neprávem, jelikož hledal chyby tam, kde nebyly a ne nadarmo se mu říkalo inkvizitor. Zřejmě z toho důvodu, že nikdy žádnou investici ani žádný projekt sám nevytvořil! Díky jeho častým udáním do Bruselu a i díky jeho zvrácené snaze vidět ve všem to špatné, Česká republika musela nastavit systém kontroly, který neměl obdobu v žádné jiné členské zemi….
A tento člověk má tu drzost se k něčemu vyjadřovat, když v době, kdy měl něco udělat mlčel, aby si náhodou nerozzlobil někoho vlivného a když ho ten někdo vlivný zbavil moci pro sérii pochybení a neschopnost manažerské práce, tak jen kouká kde by se pomstil. Takové lidi skutečně chceme v politice? Kteří vlastní mstu staví nad dobro společnosti a místo aby jí spojovali tak ji rozdělují?
Je mi líto, protože jsem ho chvíli měla jako člověka i ráda, jako každý naivní člověk jsem i věřila že chce pro naši zemi jen to dobré. Dokud jsem se nepřesvědčila o opaku – slíbí ale neudělá, naopak podrazí. A rádoby odbornými řečmi mate lidi, jelikož používá nerelevantní případy a příklady, ty nejnovější, které mluví v náš prospěch, respektive ty které mluví ve prospěch celé kauzy cíleně zamlčuje. Anebo tomu nerozumí a nikdy nerozuměl a to je ještě horší.

I Evropská komise v poslední době jasně říká, že musí jít o stejný relevantní trh – což je jedna z hlavních sporných otázek celé kauzy. To v letech 2008-2010, tj v letech na které se vztahuje trestní oznámení nebylo a nebylo ani cílem ani v budoucnu – farma mela fungovat na úplně odlišeném relevantním trhu než Agrofert a všechny jeho společnosti – proto to ani nik v Agrofertu dělat nechtěl!.

Relevantní trh se totiž nestanovuje na základě živnostenských listů, jak to dělal auditní orgán očividně „odborně“ poučen p.Wagenknechtem. K tomu existuje složitá metodika vyžadující určitý stupeň odbornosti a pravidla jsou jasně daná na evropské úrovni. Na to už jaksi kolega – tento samozvaný dotační odborník – zapomíná, jelikož definovat relevantní trh není tak jednoduché jako o někom říct, že lže.

Ať je to jakkoliv, s ohledem na svoji nenávist a osobní mstu (zeptejte se p.Slonkové proč vlastně tak nesnáší Babiše a proč byla odejita z MFD) ho dnes vidím jako člověka, který jen šíří zlo a podkopává tento stát. Možná dobrý velitel „pro započetí občanské války v čele celé této Hvězdné pěchoty“…
A až to jednoho dne skončí, protože pravda najevo určitě vyjde – a pravda je, že v letech 2008-2010 se na Farmě nic protizákonného nedělo a ani se dít nemělo – tak bude čas žalovat ty, kteří mně a dalším zničili vědomě a zcela záměrně život a zdraví.

Navíc, očividně udělali mnoho odborných chyb v minulosti a dnes se tváří že u toho nebyli…. A nebudu litovat času ani peněz – protože proti zlu se musí bojovat. Jinak nás zcela pohltí…..

A ostatně, jestliže já jsem udělala chybu protože jsem postupovala dle v té době platných manuálu které měl kontrolovat a upravovat p. Wagenknecht, tak on udělal ještě větší chybu jelikož nás uvedl všechny v omyl. A pokud teda máme my za svůj omyl být před soudem, předpokládám že on za svoje systémové chyby nám tam bude dělat společnost také.

A také se těším na přítomnost p. Slonkové za rozvracení demokracie a napomáhání šíření zla (a jak jsem se
dočetla i trestného činu kterého se dopustila na území Švýcarska. Prostě dobrý oddíl ….
Odejděte, dokud je čas….už toho Vašeho zla bylo dost…..

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna