Mluvčí vlády: premiér Sobotka se zabývá žádostí Vysočiny o zahraniční dělníky

Dopis předsedy vysočinské hospodářské komory Richarda Horkého se žádostí o povolení příchodu zahraničních dělníků doputoval až k rukám předsedy vlády Bohuslava Sobotky.  Další Sobotkovy aktivity vysvětlil mluvčí vlády:

„Předseda vlády Bohuslav Sobotka se problematikou nedostatku pracovníků v některých profesích a možného zvýšeného zapojení zahraničních pracovníků zabývá, téma opakovaně projednával se zástupci firem i zaměstnanců. Na jednání Rady hospodářské a sociální dohody dne 17. ledna 2017 inicioval vznik speciálního pracovního týmu, který se věnuje právě agendě zahraničních pracovníků, sbírá a vyhodnocuje podněty jednotlivých partnerů po celé České republice,“ sdělil mluvčí vlády Martin Ayrer.

Předseda vysočinské hospodářské komory Richard Horký vysvětlil Občasníku i důvody pro oslovení předsedy vlády.

„V roce 2016 chybělo na Vysočině asi tři tisíce pracovníků, v následujících dvou letech bude chybět dalších asi čtyři a půl tisíce pracovníků,“ vysvětlil Horký.

„Jediným rychlým řešením současné krizové situace nedostatku pracovníků je uvolnění poskytování pracovních víz občanům Ukrajiny, zejména Zakarpatské oblasti,“ napsal Horký předsedovi vlády.

Zakarpatská oblast patří už deset let mezi partnery Kraje Vysočina. V letech 1918-1938 bylo Zakarpatí součástí Československé republiky.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna