Náměstek nové koalice Vít Zeman (Žijeme Jihlavou) má problémy se stavebním úřadem

Lídr koalice Žijeme Jihlavou Vít Zeman má problémy se stavbou nemovitosti v centru Jihlavy, kterou vlastní spolu se svou manželkou. Problém se Zemanovou nemovitostí už je předmětem stavebního řízení.

„Potvrzuji, že statutární město Jihlava je účastníkem řízení. Řízení je ze zákona neveřejné, další informace nelze sdělit,“konstatoval mluvčí jihlavského Magistrátu Martin Kukla.
Základním problém Zemanovy stavby může být například to, že se „zapomněl zeptat“ na radnici, zda může provádět stavební úpravy. Povolení radnice by ¨pak zřejmě dostal.
Vít Zeman je profesí stavební inženýr se zaměřením na plánování měst a obcí po celé ČR. Hlavním oborem jeho činnosti je management územního a strategického plánování. Jako externí poradce řídí rozvoj měst směrem k vyšší užitnosti i kráse jejich center. „Pokud nedokážeme správně plánovat města pro lidi, nebudou lidé mít možnost města správně užívat. Tím ublížíme jak městu a jeho potenciálu, tak zejména lidem a celé naší společnosti,“ znělo volební heslo lídra Zemana.
Vít Zeman jako lídr koalice Žijeme Jihlavou podepsal  memorandum o spolupráci deklarující vůli uzavřít do konce října koaliční smlouvu na období 2018-2022 a zasednout do vedení krajského města.
Už za pár týdnů se tak z lídra Zemana může stát náměstek Zeman. Právě oblast územního plánování by měl dostat náměstek Zeman na starosti. V takovém případě by pak měl vliv na postoje města Jihlavy v řízeních před stavebním úřadem. Zeman už jako lídr koalice Žijeme Jihlavou podepisoval memorandum o spolupráci, což je určitý zárodek budoucí koalice složené z Forum Jihlava, ODS, KDU-ČSL a koalice Žijeme Jihlavou.
Lídr Zeman zatím o svých problémech neinformoval své koaliční partnery ani se k nim nijak nevyjádřil. Pokud by se ovšem potvrdily informace o problémech se stavbou nemovitosti mohla by nastávající primátorka Karolína Koubová dokonce požádat o personální výměnu na postu náměstka pro územní plánování.
Žijeme Jihlavou je koalice složená z TOP09, Strany Zelených a České pirátské strany. Členka koalice a lídryně Pirátů Eva Nováková agitovala pod cizí identitou, což může být vnímáno jako porušení zásad fair-play předvolební kampaně (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna