Náměstkyně Mayerová (ANO) nechce zažít „případ Jourová“

Jana MayerováDvě ženy, dva podobné osudy. Mayerová a Jourová. Náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová ještě pod dívčím jménem Nagyová připravovala dotační žádost projektu Čapí hnízdo.

Čeká snad náměstkyni Mayerovou pobyt ve vězení podobně jako současnou eurokomisařku Věru Jourovou? Po zaslání zaslání policejní žádosti o vydání poslanců Babiše a Faltýnka média zařadila Mayerovou do seznamu osob, které může policie trestně stíhat v souvislosti s Čapím hnízdem.

Náměstkyně Mayerová obratem učinila písemné prohlášení k situaci (více zde). „Nezvedám neznámá telefonní čísla. Vyjádření jsem poskytla jen Občasníku a  jihlavským novinářům které znám, jelikož jihlavským občanům rozhodně dlužím vysvětlení a vysvětlit situaci chci  ,“ řekla Mayerová.

Už několik týdnů je Mayerová ve stavu nemocných, jejímu zdravotnímu stavu neprospívá mediální hon se snahou novinářů získat nové informace k Čapímu hnízdu. Odmítá i žádosti o osobní setkání.

„Nechci prožít to, co prožila Věrka Jourová – navíc mám dvě malé děti které v době, o které se mluví nebyli ještě ani v plánu,“ vysvětlila Mayerová.

Pro policii „případ Jourová“ vypadal  v roce 2006 naprosto jasně. Věra Jourová, exnáměstkyně ministerstva pro místní rozvoj a bývalá členka ČSSD, měla přijmout dvoumilionový úplatek. Zatkli ji na letišti v říjnu 2006 při návratu ze služební cesty. V ruzyňské vazbě strávila 33 dní a změnil se jí život. Celou dobu tvrdila že je to politicky motivované a je nevinná, soud ji samozřejmě později očistil protože nevinná byla, ale „znamení doby“ si na sebe nese dodnes.

V roce 2012 vstoupila do hnutí ANO 2011, kde působila rok jako 1. místopředsedkyně strany. V roce 2013 byla zvolena poslankyní PČR, v lednu 2014 jmenována ministryní pro místní rozvoj ČR. V listopadu 2014 se stala eurokomisařkou pro oblast justice.

„Odnesla to její rodina a ona  a to vše jen proto, že se zastavila penězovody tradičních stran,“ dodala Mayerová.

Podle písemného prohlášení Mayerové nikdy orgány činné v trestním řízení nesdělili ani neformálně možnost sdělení konkrétního obvinění v souvislosti s Čapím hnízdem. „Poprvé to vidím v novinách, o které paragrafy se jedná“, V dnešní době je velice jednoduché člověka pošpinit prostřednictvím medií, a jelikož lidská mysl funguje systémem „haló efekt“, tak už si nikdy nevymaže to špatné ať Vás soudy očistí klidně stokrát. Pro lidi budete vždy už ten, kdo něco udělal. Ráda bych lidem řekla, že toho by si měli být všichni vědomi – nikdy nevíte, kdy bude kdokoliv z Vás na mém místě. Trestní oznámení se staly módou jak zlikvidovat a pošpinit kohokoliv. Nikdy bych nevěřila, že se mi toto může stát. Vždy jsem dávala velký pozor, aby vše co dělám bylo v souladu se zákony. A je mi to houby platnéKdo chce psa bít, palici si najde,“ uvedla Mayerová.

Prostě hon na čarodejnice podle Mayerové nikdy nepřestal – jen se schovává za civilizovanější formy. A fakt, že obvinění se má týkat p.Babiše a jeho rodiny, p.Faltýnka je snad i pro nezúčastněné jasný důkaz toho, že cílem je jediné – zastrašit Babiše  a přinutit ho stáhnout se z politiky.“ Vždyť toto jsou lidi kteří o dotaci téměř nic (a někteří vůbec nic) nevěděli!!! A po tolika kontrolách a tolika letech – že se zjistí pochybení zrovna pár týdnů před volbami když má ANO rostoucí preference? Moc náhod najednou. Nemyslíte?,“ dodala Mayerová.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna