Nová směrnice tajemníka Zámka pomůže jihlavským úředníkům dodržovat zákon

urgentTajemník jihlavské radnice Evžen Zámek připravuje novou směrnici o poskytování úředních informací zastupiteli Miroslavu Tomancovi (Forum Jihlava)a dalším zastupitelům města. Se zastupitelem Tomancem současný tajemník Zámek kandidoval v minulých místních volbách. Tajemník Zámek tak může směrnicí stanovit úřední postup Magistrátu při poskytování informací zastupitelům města.

Poskytování informací zastupitelům města jasně stanovuje Zákon o obcích:

„Člen zastupitelstva obce má při výkonu své funkce právo požadovat od zaměstnanců obce zařazených do obecního úřadu, jakož i od zaměstnanců právnických osob, které obec založila nebo zřídila, informace ve věcech, které souvisejí s výkonem jejich funkce; informace musí být poskytnuta nejpozději do 30 dnů.“

Připravovaná novela směrnice Magistrátu tak úředníkům jasně stanoví, co už jednou stanovil zákon. Není přesně jasné, co Zámkova směrnice nařídí úředníkům města, ale samotné vypracování novely směrnice bezesporu zaměstná najednou hned několik úředníků kanceláře tajemníka .

A samozřejmě návrh tajemníkovy směrnice bude muset připomínkovat právní odbor Magistrátu.

Zastupitel Miroslav Tomanec (Forum Jihlava) se v minulosti zaregistroval jako příznivec hnutí ANO (více zde). Tím získal možnost číst vnitrostranické informace a dokonce i možnost ucházet se o možnost kandidovat za hnutí ANO v místních volbách. Ani jako příznivec hnutí ANO nepřestal vyžadovat informace od představitelů města pro uskupení Forum Jihlava.

Úředníci jihlavské radnice se z nové směrnice tajemníka Zámka jistě přesně dozvědí, jak dodržovat Zákon při  poskytování informací zastupitelům krajského města.

Zastupitel Tomanec je bývalý voják z povolání, jeho žádosti o informace často připomínají vojenské rozkazy. Mezi úředníky Magistrátu roste nechuť poslouchat rozkazy zastupitele Tomance. Právě strohý tón Tomancových žádostí často bere úředníkům města chuť k odpovědi. Chuť k odpovědi ale úředníkům zajisté zvedne směrnice tajemníka Zámka.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna