VÍME PRVNÍ: Zastupitel Tomanec (Forum Jihlava) se přidružil k hnutí ANO

Rozpad koalice? Hnutí ANO řeší otázku, kam posadit zastupitele Miroslava Tomance při příštím jednání koalice.  „Požádal o oficiální status sympatizanta,“ sdělil předseda zastupitelského klubu Rostislav Habán (ANO). Příchod Miroslava Tomance do jihlavské místní politiky a zisk mandátu zastupitele kdysi znamenal rozpad koalice a odchod uskupení Forum Jihlava do opozice.

TomanecNynější přestup nebo spíše přidružení se Miroslava Tomance k hnutí ANO může znamenat další velké starosti jihlavské koalice. Zastupitel Tomanec by si mohl začít nárokovat být „mezi svými “ přidruženým zastupiteli hnutí ANO. Pak by musel sedět někde v hloučku zastupitelů hnutí ANO.

Málo pravděpodobné je usazení Tomance někde poblíž radního Daniela Mayera, vzájemná diskuse na zastupitelstvu by mohla skončit až vzájemnou inzultací. Naopak pravděpodobnější je přesazení zastupitele Tomance někam do klidnějších míst zastupitelského klubu, například do blízkosti zastupitelky Vichrové nebo radního Neckáře.

Oficiální status sympatizanta může nastartovat Tomancovu kariéru jako zastupitele hnutí ANO, ačkoliv ještě nedávno otevřeně kritizoval hnutí i jeho představitele. Zatím není jasné, zda zastupitel Tomanec jako sympatizant hnutí ANO podepíše koaliční prohlášení a připojí se půl roku před volbami ke koalici.

Zastupitel Tomanec musí otevřeně říci, čí zájmy hájí jako zastupitel města. Plní volební program uskupení Forum Jihlava? Nebo začal plnit program hnutí ANO? Ještě na únorovém jednání zastupitelstva vystupoval Miroslav Tomanec v roli opozičního zastupitele. Změna je život.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna