Pelhřimovská radnice chystá změny finacování sportu

MIROSLAV MAREŠ

Ve financování sportu a podpory sportovišť chystá pelhřimovská radnice změny.

„Připravuje se nová koncepce financování všech sportů, „ prozradil místostarosta Pelhřimova Josef Koch (KDU-ČSL).

Ve složité politické situaci se při rozhodování o nové koncepci ocitne hejtman kraje Vysočina a pelhřimovský zastupitel Jiří Běhounek. Už tři desítky let je hejtman a zastupitel Jiří Běhounek předsedou volejbalového oddílu v Pelhřimově,

Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, zastupitel Pelhřimova

„Pan hejtman dosud nemá žádné podklady, nemůže tedy situaci komentovat“, informoval tajemník hejtmana Jiřího Běhounka Radim Hošek.

Opozice: podpoříme individuální sportovce

Opozicí v Pelhřimově je hnutí Změna pro Pelhřimov. Podle předsedy zastupitelského klubu Změny pro Pelhřimov Pavla Hájka se na novou koncepci podpory sportu dotazovala opozice už na minulém jednání zastupitelstva. Moc se nedozvěděla.

 

“ První koncept předložil místostarosta Koch na prvním zasedání sportovní komise počátkem dubna. Určitě budeme prosazovat aby v ní byl i systém podpory individuálních sportovců.Otázkou pak je, jak se město v této koncepci postaví k nájmům jednotlivých areálů, které dnes některé kluby využívají, „ uvedl Pavel Hájek (Změna pro Pelhřimov).

Pavel Hájek (Změna pro Pelhřimov)

Hokejisté bez stadionu

Změnu už pocítil místní hokejový klub Lední medvědi. Ze zhruba dvoumilionové finanční dotace a příjmů z pronájmu zimního stadionu v minulých letech je podle návrhu pouhých asi 1,1 milionu na příští sezónu bez příjmů ze zimního stadionu.„Stačí to na zahájení sezóny, zhruba do prosince. Pak se uvidí,“ uvedl generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera.  Jednání mezi místními hokejisty a pelhřimovskou radnicí směřují k uzavření dohody ještě před koncem dubna, kdy by mělo „hokejovou“ dohodu schválit zastupitelstvo. „Je to pro nás ještě životaschopné, ale je to na hraně existence,“ uvedl generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera.

 Co číst dál?

Starosta Pelhřimova bere jeden plat nebo dva? Neřekne to.

Aleš Kučera: Dostali jsme živostaschopné podmínky pro pelhřimovský hokej

Spory v pelhřimovském hokeji: Dvě trestní oznámení

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna