Spory v pelhřimovském hokeji: Dvě trestní oznámení

MIROSLAV MAREŠ

Uvnitř mládežnického oddílu pelhřimovského hokeje rostou emoce. Kritika se valí především na údajné nedostatky v hospodaření mládežnického klubu.

Trestní oznámení klubu na pomlouvačný leták

Hokejový klub Ledních medvědů podal oznámení na policii. Oznámení se týká informací zveřejněných ve čtyřstránkovém letáku, který koloval publikem při druholigových utkáních A-týmu Pelhřimovských medvědů. Leták údajně šířila dvojice rodičů sympatizujících s jihlavským spolkem Sport Hokej Vysočina. V jeho čele stojí bývalý hokejový reprezentant Petr Buzek, místopředsedou spolku je Tomáš Kotrba.  Kritici současných poměrů v pelhřimovském hokeji žádali v letáku o podporu rodičů  při volbě nového vedení na valné hromadě mládežnického oddílu na konci ledna. Do vedení pelhřimovského mládežnického hokeje ale zvoleni nebyli.

Trestní oznámení města na hospodaření klubu?

Mluví se i o trestním oznámení údajně podaném vedením města Pelhřimov. „Předseda naší mládeže byl pozván k podání vysvětlení na policii,“ stručně sdělil generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera. Zatím není jasné, kdo toto trestní oznámení podal, mluví se o politicích z řad současné koalice ve vedení pelhřimovské radnice (ČSSD, KDU-ČSL, ANO, ODS). „Mohu potvrdit, že jsme přijali trestní oznámení, které se dotýká hokejového klubu v Pelhřimově. S ohledem na skutečnost, že naše šetření je na samém počátku, nebudeme sdělovat žádné bližší informace ani k obsahu oznámení ani k průběhu našeho šetření,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Návrh výpověď klubu z nájmu bez zdůvodnění

Rada města Pelhřimov má hlasovat o výpovědi pro místní hokejový klub z prostor zimního stadionu v Pelhřimově. Návrh je údajně formulován jednou větou a nebyly k němu předloženy žádné podklady nebo doplňující informace. Bez podkladů co bude dál. Řadovým zastupitelem v Pelhřimově je i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Pro pracovní zaneprázdnění (jednání správní rady VZP) se nepodařilo hejtmana kontaktovat. „O spolupráci města s HC obecně se diskutuje už více let, ale o konkrétní výpovědi nemá pan hejtman povědomí,“ sdělila asistentka hejtmana Běhounka Renata Krupičková. Zimní stadion v Pelhřimově spadá pod správu Technických služeb Pelhřimov, hokejový klub Lední medvědi je na zimním stadionu v nájmu. „Budeme žádat stažení celého bodu z jednání Rady města,“ uvedla radní Ivana Kociánová (ANO).

 

Co číst dál?

O prezidentském hokejovém poháru jedná městská rada Pelhřimova

Náměstek Kalina vyzván k omluvě právníky Tomáše Kotrby

Prezidentský hokejový turnaj pro děti míří do Pelhřimova

Vodárenská válka: právníci vidí bitvu odlišně (právní stanoviska uvnitř textu)

„Padák“ pro pelhřimovské Lední medvědy stažen z městské rady

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna