Vodárenská válka: právníci vidí bitvu odlišně (právní stanoviska uvnitř textu)

MIROSLAV MAREŠ

Situaci v právní válce vidí právní kanceláře válčících stran velmi rozdílně. Především „bitva o ministerstvo vnitra“ je SVAKem Jihlavsko prezentována  obcím (viz Svakobce) jako úspěch právníků SVAKu Jihlavsko a Vodárenské a.s. Když zpráva o úspěchu v „bitvě o ministerstvo vnitra“ zamířila k členským obcím obratem kontrovala právní kancelář Jihlavy  vlastním vyjádřením na členské obce SVAKu (viz JihlavanaSVAK) .

Právní kancelář Vodárenské a. s. zatím samostatné vyhlášení nevydává. Její právníci udájně „dohlíží“ na rozhodování předsednictva Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko jako stálí hosté na jednání předsednictva SVAKu.

Vzniká tak si situace podobná klasickým válečným prohlášením dvou znepřátelených stran jedné války. Právní kanceláře chystají úřední podání, kterým ale ne vždy rozumí velitelské štáby. Velitelské štáby ale musí úkolovat armády právníků. Správní jednání u Krajského úřadu, na Ministerstvu vnitra v Praze a Okresním soudu jsou jednotlivá bojiště, kde armády právníků dosahují střídavých úspěchů. V konečné vítězství doufají obě strany konfliktu.

Kdy bude dosaženo konečné vítězství v právní válce ale neumí říci ani jedna z válčících stran.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna