„Padák“ pro pelhřimovské Lední medvědy stažen z městské rady

MIROSLAV MAREŠ

Bez podrobnějšího zdůvodnění dostali členové městské rady v Pelhřimově k projednání návrh na výpověď místního hokejového klubu Lední medvědi z prostor zimního stadionu. Zimní stadion v Pelhřimově je pod správou místních Technických služeb. Lidově řečeno: medvědi měli „dostat padáka zimáku“. Návrh se k radním města dostal bez projednání a stanovisek odborných komisí města.

„Materiál nechal pan starosta stáhnout z jednání Rady města se souhlasem všech členů Rady města. Situace se musí řešit a budou probíhat jednání všech zúčastněných,“ uvedla radní Ivana Kociánová (ANO).

Už delší dobu se v Pelhřimově vedou jednání a diskuse o nastavení vztahů mezi radnicí (poskytovatel dotací), místními Technickými službami (správce stadionu) a hokejovým klubem Lední medvědi (nájemce).

„Od března začnou jednání s radnicí,“ uvedl generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera. K návrhu na výpověď z prostor zimního stadionu neměl generální manažer Ledních medvědů žádné bližší informace. Informace o návrhu výpovědi pro Lední medvědy bez bližších informací potvrdil. „Nemám k tomu bližší oficiální informace ani zdůvodnění návrhu výpovědi,“ dodal Kučera.

Rada města: návrh byl společný

Výpověď pro místní hokejový klub je podle starosty města společným návrhem koalice čtyř stran (ČSSD,ODS, KDU-ČSL a ANO). „Návrh jsme předkládali společně jako koalice čtyř stran. Budeme v projednávání pokračovat za čtrnáct dní,“ prohlásil starosta Pelhřimova František Kučera (ČSSD).

Zatím není jasné, zda opravdu byl návrh na výpověď místnímu hokejovému klubu společným návrhem koalice na pelhřimovské radnici. „Podle mých informací rozhodně o společný návrh nešlo,“ uvedl místopředseda krajské organizace ANO Vysočina  Radek Popelka.

Co číst dál?

Statutáři SVAKu byli předvoláni Městskou policií. Parkovali u radnice bez ohlášení.

Místostarostka Havlíčkova Brodu: „Místo skiareálu raději postavme domov pro seniory“

Dotaz: Proč byl jako poškozený v kauze IVECO osloven Kraj místo cestářů?

Zastupitelstvo Jihlavy řešilo nejchmurnější vodárenské vize budoucnosti

Hříchy cestářské minulosti Vysočiny: Tatry! Žádné varianty!

 

 

 

 

Jedna odpověď
  1. Josef Cháb

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna