Statutáři SVAKu byli předvoláni Městskou policií. Parkovali u radnice bez ohlášení.

MIROSLAV MAREŠ

Zhruba hodinu trvalo jednání statutárních zástupců Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko s vedením jihlavské radnice. Zaparkovali ve dvoře jihlavské radnice a odešli jednat do kanceláře primátora. Po návratu na parkoviště ve dvoře jihlavského Magistrátu zástupci SVAKu nevěřili vlastním očím: za stěračem lístek s předvoláním na jihlavskou Městskou policii. Lhůta deset dnů. Začalo urputné telefonování. Po pár minutách přijela hlídka městské policie, která situaci dále řešila.

Volal aktivní úředník?

Lístečky s předvoláním na Městskou policii zřejmě zařídil aktivní úředník Magistrátu, který chtěl „vyčistit“ parkoviště od vozidel veřejnosti pro váženou návštěvu.

Aktivním úředníkem byl zřejmě tajemník radnice Lubomír Dohnal.

„Tajemník magistrátu podal městské policii podnět k prověření parkování vozidel na těchto stáních stejně, jako se tomu stalo i v minulosti, kdy všechna místa primárně určena k výše uvedeným účelům jsou obsazena vozidly bez označení. Vozidla nebyla identifikovatelná, jejich osádky si na městském informačním centru ani nevyžádaly parkovací kartu pro hosty, i vizitka za sklem by stačila k tomu, aby se tajemník nemusel domnívat, že si zde někdo zaparkoval a odešel si za soukromými účely. Tajemník byl v minulosti opakovaně upozorněn zastupiteli, že nemají kde zaparkovat v situacích, kdy přijíždějí na radnici za služebními účely,“ sdělil mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

Mluvčí radnice se distancoval od tvrzení,  že tajemník zasáhl proti konkrétním starostům.  Parkovací místa slouží např. pro služební návštěvy z obecních úřadu ORP Jihlava (78 obcí), pro zastupitele, pro oficiální návštěvy radnice, členy komisí a výborů, dodavatele kancelářských potřeb a další servis magistrátu apod.

„Tajemník neměl z čeho vůbec usuzovat, komu vozidla patří. Režim parkování na těchto místech platí pro všechny stejně, a byl zaveden právě proto, že se parkovalo, aniž by osádka měla služební návštěvu na magistrátu. Parkování ke služebním účelům zde pravidelně a dlouhodobě využívá řada zástupců obcí a úřadů apod., dosud se to obešlo bez problémů,“ dodal mluvčí radnice Radek Tulis.

Předseda SVAKu Fabeš: „nechte to být“ 

Zdržení při odjezdu z jednání s primátorem Jihlavy nechtěl předseda SVAKu Roman Fabeš nijak obšírně komentovat. „Nechte to být,“ řekl stručně předseda Fabeš

Co číst dál?

Cesta na vodárenskou křižovatku: politická jednání nebo soudní spory?

Poklona od Záruby: “ co prolezlo, to skvostná hláška.“

Zastupitelstvo Jihlavy řešilo nejchmurnější vodárenské vize budoucnosti

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna