Pelhřimovu hoří dotace! Chce slevu za nízký výkon kompostárny

Vedení města Pelhřimov má velké starosti s novostavbou kompostárny, která svým výkonem nedosahuje kapacity 4 500 tun ročně. Městu Pelhřimov hrozí ztráta části dotace případně sankce od Státního fondu životního prostředí (SFŽP) jako poskytovatele dotace.

Podle vyjádření dodavatele technologie kompostárny je ale nesplnění roční kapacity způsobené chybami obsluhy. Při dodržení správné obsluhy by splnění roční kapacity kompostárny neměl být problém.

Město Pelhřimov si nechalo vypracovat vlastní znalecký posudek od Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, podle kterého je nainstalovaná technologie kompostárny schopna ročního výkonu v rozmezí od 2640 do 3960 tun za rok.

Město Pelhřimov se domnívá, že vada dodané technologie, nespočívá v nízké provozní spolehlivosti, nýbrž v technologické nezpůsobilosti dosáhnout sjednané kapacity.

Pelhřimovská radnice už adresovala zhotoviteli stavby kompostárny předžalobní výzvu s žádostí o úhradou částky v řádech desítek milionů korun. Přesnou částku radnice tají.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna