Podpořte váš Občasník: hlídáme Vysočinu ze všech stran!

Server Občasník se snaží dělat na Vysočině poctivou a neúplatnou žurnalistiku – padni, komu padni -, přinášíme čerstvé informace o dění na Vysočině.

Nezávislý server potřebuje na svou činnost pravidelné měsíční příspěvky na provoz, kvalitní žurnalistika se nedá dělat bez přítomnosti na místě událostí. Bez finančních příspěvků se nedá kvalitní žurnalistika provozovat.

ruka pero

Poselství Občasníku je už několik let stejné: „Když mlčíme tam, kde máme protestovat, stávají se z nás zbabělci!“

Samotná odvaha zveřejnit informace, které se zaručeně nebudou líbit mocipánům, často nestačí. Finanční výdaje na investigativní žurnalistiku jsou vyšší než u zpravodajství. Nestačí zatelefonovat starostovi, „co je nového“ a jestli ho opozice moc nezlobí.

Investigativní žurnalistika se zaměřuje na události a kauzy o kterých politici nejraději mlčí. Velké Meziříčí, Pelhřimov, Bystřice nad Pernštejnem. Tam všude dávají místní politici nelibost nad činností Občasníku.

S bývalým lídrem hnutí ANO stále vedeme spor o zatajené členství v Lidových milicích. Členství v KSČ měl přiznat stejně statečně jako hejtman Vysočiny.

Vodárenské spory a právní válku o vodárenský majetek krajského města Jihlavy v konečném stadiu zaplatí obyvatelé v podobě růstu ceny vody. Někdo totiž musí zaplatit úroky z prodlení při vydání miliardového majetku do rukou krajského města.

Občasník můžete podpořit svým darem i Vy. Přečtěte si poselství Občasníku přímo zde.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna