Služby pro uprchlíky na jihlavském náměstí

fbKaždá důležitá instituce musí v Jihlavě sídlit na náměstí. Je tu radnice, Prior, pošta, minipivovar s restaurací, placené parkoviště, čajovna a budou zde i služby pro uprchlíky. Důležitost instituce a její význam pro město se pozná i ze vzdálenosti sídla od radnice. Sociální služby ale sídlí v diskrétních místech mimo centrum. Zkrátka proto, aby nebyly tolik na očích veřejnosti. Jejich služby jsou pro krajské město důležité i bez sídla na náměstí.

Uprchlíci jsou mimořádně citlivé společenské téma Vysočiny. Společenský význam pomoci uprchlíkům a jejich integrace roste i s očekáváním další uprchlické vlny, která se může valit do Evropy.

Prostory pro uprchlíky tak lze možná lépe hledat jinde než na náměstí. Ostatně nápad umístit pražské centrum služeb pro uprchlíky na Václavské náměstí by asi byl divný každému obyvateli velkoměsta.

Jihlavské politiky teď čeká řešení starostí se zázemím pro uprchlíky. Byty a kanceláře. Obojí bude nelehké sladit ke spokojenosti všech obyvatel Jihlavy. Zatím komunální politici neřekli svým voličům, zda kanceláře neziskové organizace přímo v centru krajského města považují za dobrý nápad.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů