Problém Českého mlýna: laguna a igelitky místo odpadkových košů

MIROSLAV MAREŠ

Projekt sportovně relaxačního centra Český mlýn má problém. Obrovskou vodní lagunu uprostřed centra. Ačkoliv všude kolem je sucho, voda se drží v prostoru mezi skate-parkem a dětským hřištěm. Celé centrum bylo zkolaudováno v prosinci 2014.

Laguna uprostřed relaxačního centra Český mlýn

Za náspem je skatepark, vpravo vzadu Vodní ráj. Foto: březen 2015

Zahradnické práce byly podle webových stránek Magistrátu  provedeny na podzim loňského roku. Fyzická realizace stavby byla dokončena 28. 11. 2014.

 

Odpadkové koše

Dalším problémem Českého mlýna jsou chybějící odpadkové koše. Místo odpadkových košů jsou na sloupech u skateparku připevněny igelitové tašky.

Cílem projektu Český mlýn s třicetimilionovou evropskou dotací je rozšíření infrastruktury pro volný čas, podpora zdravého životního stylu a pohybových aktivit vedoucích ke zvýšení kvality života obyvatel města.

 

 

Poklepání na základní kámen, zdroj: Tisková zpráva PSJ

„Ze strany PSJ byla zakázka Český mlýn provedena zcela v souladu se stanoveným projektem. Investor díla – Statutární město Jihlava – na základě skutečností, které v rámci projekty vyvstaly, připravuje projekt odvodnění,“ sdělil tiskový mluvčí stavební firmy PSJ Jihlava Miroslav Fuks.

 

Vyjádření Magistrátu města Jihlavy zjišťujeme. 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna