Problém „PLASTIKOV“ se zastupitelé dozvěděli na neveřejném semináři

MIROSLAV MAREŠ

O starostech vedení města „s Plastikovem“ věděli zastupitelé od listopadu 2014. V prosinci dostalo město sto tisícovou penalizační fakturu. V lednu 2015 dostali zastupitelé video-prezentace z listopadového semináře.cyklostezkaPlastikov

Hlavní kanalizační stoka jde podél řeky Jihlavy až do čističky v Heleníně. Měla být kompletně zrekonstruována z přislíbené dotace. Na neveřejném semináři zastupitelstva se nově zvolení zastupitelé dozvěděli o starostech města s kanalizačním sběračem v lokalitě Plastikov (na konci Mlýnské ulice, u splavu řeky Jihlavy). Na neveřejném semináři v polovině listopadu ale nemohli zastupitelé přijmout žádné usnesení. Za čtrnáct dní dorazila na radnici města sto tisícová penalizační faktura od firmy Plastikov. Statutární město Jihlava rozhodnutím Rady města zrušilo rekonstrukci kanalizačního sběrače v lokalitě Plastikov pouhých několik dnů před zahájením stavby.

O způsobu jednání na pracovním semináři Zastupitelstva dne 15.11.2014 není k dispozici žádný videozáznam a ani audiozáznam. Materiál z listopadového semináře dostali zastupitelé až s měsíčním spožděním.

Zaplacením stotisícového penále zřejmě vznikla Statutárnímu městu Jihlava škoda na majetku. K politické spoluodpovědnosti za způsobenou škodu na majetku města se dosud žádná politická strana nebo hnutí nepřihlásila.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna