Radnice nestihla vystavit povolení k prodeji na Štědrý den, prodejce přišel o tržbu

byrokracieÚředník je pánem města! Zjistil to i prodejce, který měl zájem prodávat svařené víno na Štědrý den večer ve svém stánku na náměstí. Jenže nesehnal včas povolení k záboru veřejného prostranství. Úředník měl dovolenou a nikdo ho neuměl zastoupit.

Risknout prodej na Štědrý den bez platného povolení se prodejce neodvážil.

Informace o laxním přístupu jihlavských úředníků vzbudila rozruch na sociálních sítích. Neustálý kritik poměrů fungování radnice a opoziční zastupitel Miroslav Tomanec ve svém vyjádření pouze vzkázal, že si užívá vánočních svátků s rodinou.

Prodejce, který neúspěšně obíhal úředníky radnice, tak přišel o tržby z prodeje svařeného vína večer na Štědrý den, kdy mnoho jihlavanů zamířilo na půlnoční mši.

Povolení k prodeji vánočního zboží na náměstí podle informací Občasníku vystavuje radnice na počkání, po zaplacení poplatku za zábor veřejného pozemku. Před Vánocemi ale zřejmě úředníci jihlavské radnice fungovali ve svátečním režimu. Žádný stres a žádný spěch, na vyřízení žádosti o zábor pozemku je lhůta třiceti dnů.

Vyjádření tiskového mluvčího Magistrátu se nepodařilo získat, dotyčný úředník se odmítl k celé záležitosti vyjádřit s tím, že úředníci mají zákaz poskytovat vyjádření.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna