Škrtnuto pro rok 2017! Okolí Telečské ulice se bude opravovat až příští rok

kanálKrajská správa a údržba silnic Vysočina vyřadila zamýšlenou rekonstrukci ulic Telečská, Wolkerova a Seifertova z investičního plánu pro rok 2017. „Místo jedné větší akce v Jihlavě, zařazujeme tři menší akce mimo Jihlavu,“ řekl investiční náměstek vysočinských cestářů Libor Joukl.

Investiční akci za třicet milionů korun zablokoval spor o rekonstrukci vodárenských přípojek do jednotlivých domů. Tyto přípojky jsou v soukromém vlastnictví, ale na soukromém pozemku.

I přes počáteční nadějné signály o možné dohodě Statutárního města Jihlava a Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko k definitivní dohodě nedošlo.  Názor SVAKu „aby to zaplatila Jihlava, když je investice pro občany Jihlavy“ narazil na výklad Zákona o vodovodech podle kterého opravu přípojky na veřejném pozemku hradí provozovatel. Tedy Vodárenská a.s. vlastněná Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Jihlava naznačila ochotu si opravený vodovod na Telečské ulici „koupit“ v rámci chystaného majetkového vyrovnání. K definitivní dohodě schválené zastupitelstvem ale do konce června nedošlo, proto Kraj Vysočina celou opravu tří jihlavských ulic odložil na příští rok. A dost možná na neurčito.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna