Tomanec slibuje kluziště na jihlavském náměstí. Vyjde na desítky milionů

TomanecOpoziční uskupení Forum Jihlava už začalo představovat svůj program pro komunální volby 2018. Mluvčí uskupení Forum Jihlava Miroslav Tomanec už na svém blogu představil sliby občanům města Jihlavy pro vánoční trhy 2018.

Sliby zastupitele Tomance se dají shrnout do tří bodů: kluziště, pořádný betlém a městské hrnky na svařák.

Uskutečnění slibů opozičního zastupitele Tomance by městskou kasu vyšlo na desítky milionů korun pořizovacích nákladů veřejného kluziště. K tomu provozní náklady na nepřetržité chlazení ledové plochy kluziště v řádech statisíců korun. Velmi přitom záleží na teplotě vzduchu: Pokud je venku nad nulou, náklady letí nahoru.

Veřejné bruslení na náměstí je hitem doby velkých měst: Praha, Brno nebo Vídeň nabízejí možnost obyvatelům zajít si zabruslit na náměstí. Vstupné je symbolické, často nepokryje ani provozní náklady.

Kulturní fronta města Jihlavy reprezentovaná uskupením Forum Jihlava zatím nepředložila ani základní rozbor investic a provozních nákladů na uskutečnění slibů svého mluvčího Miroslava Tomance. Město Jihlava čeká zásadní investice do rekonstrukce zimního stadionu, který je na hraně životnosti.

Zastupitel Miroslav Tomanec se neztotožňuje se současným vývojem města a hlavně jeho vedením a aktivně se snaží postup věcí měnit ku prospěchu občanů, nikoliv politických stran.

Opozice chystala i návrh na vytvoření široké participační skupiny v čele s náměstkem Vratislavem Výborným. Náměstka Výborného se opozice ani neptala na zájem být předsedou.

Do nitra zastupitele Tomance můžete nahlédnout přímo zde.Vedle uskupení Forum Jihlava začali o kluzišti na náměstí mluvit i sociální demokraté (více zde). Kontrolu na alkohol v krvi zastupitelů může nařídit primátor (více zde).

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna