(VIDEO) Důvěra řediteli Dopravního podniku města Jihlavy? Primátor Chloupek (ČSSD) se jasně nevyjádřil

Radní města Jihlavy v roli akcionářů Dopravního podniku města Jihlavy řešili složitou situaci ve firmě. Na návrh náměstka primátora Vratislava Výborného se uskuteční přímo v Dopravním podniku „schůze všech se všemi“. Na tuto schůzi přijde vedení města, vedení firmy i zaměstnanci.

To vše v situaci, kdy Dopravní podnik města Jihlavy řídí představenstvo a činnost firmy kontroluje dozorčí rada. Členy představenstva i dozorčí rady přímo volí radní města Jihlavy.

Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek přímo nevyjádřil svou důvěru v osobu ředitele Josefa Vilíma. „To je složité, ten pán má za sebou řadu let ve funkci ředitele podniku a rozhodně to není tak, že by podnik  celkově vedl špatně. Každý z nás stárne a stává se konzervou, která žije ze zkušeností,“ řekl primátor Chloupek (ČSSD).

Razantněji se vyjádřil na dotaz Občasníku radní Daniel Mayer (ANO): „Opakovaně říkám, že je potřeba udělat tendr na nového ředitele!“

Před časem poprvé po desítkách let nevyjeli na svou pravidelnou trasu dva trolejbusové spoje bez náhrady. Vedení města Jihlavy pak informace Občasníku potvrdilo v tiskové zprávě (více zde). Začátkem března si radní Jihlavy pozvali na radnici k jednání odborového předáka řidičů dopravního podniku Marka Řezáče a ujistili ho, že mu nehrozí vyhazov z práce za oznámení problémů s manažerským řízením městské firmy.

Odboráři už chystají mzdové požadavky (více zde), odborový předák Marek Řezáč sestavil na žádost radních Jihlavy seznam nedostatků z pohledu řidičů (více zde a zde).

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna