(FOTO) Dopravní podnik města Jihlavy tiše odříká spoje. Nejsou vozy nebo řidiči?

Plánujete použít na cestu do práce nebo do školy spojů městské hromadné dopravy? Pak můžete mrznout na zastávce naprosto zbytečně. Některé spoje dopravní podnik města Jihlavy vůbec nevypraví a tiše o tom mlčí.

Ředitel dopravního podniku města Jihlavy ale vedení města Jihlavy údajně tvrdí, že je vše v pořádku. Zatím není jasné, jakou výši náhrad uhradí dopravní podnik města Jihlavy například cestujícím linky N20601, která vůbec nevyjede.

Mluvčí města:  s dotazy se obraťte na Dopravní podnik města Jihlavy

Jihlavská radnice zprvu nechtěla nijak komentovat tiché rušení spojů dopravního podniku. „S dotazy se obraťte na Dopravní podnik města Jihlavy,“ sdělil ráno mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Dotazy na které odmítl odpovědět mluvčí jihlavské radnice:

1. Jaký vzkaz má vedení města pro občany, kteří zbytečně mrznou na zastávkách MHD při čekání na odřeknuté spoje?
2. Jaké náhrady bude vyplácet vedení města jako odškodné?
3. Jak zajistí vedení města veřejnou dopravu v souladu s jízdním řádem?
4. Kde zjistí občan Jihlavy, které spoje jsou odřeknuty?

V poledne již vedení města Jihlavy vydalo tiskovou zprávu, ve které potvrdilo informace Občasníku o odřeknutých spojích.

„Od dnešního rána nejedou některé spoje trolejbusových linek jihlavské městské dopravy. Důvodem je onemocnění velkého množství řidičů. Zítra by měl být provoz v pořádku, v souladu s jízdním řádem. Pokud nemocných šoférů nebude ještě více…,“ sdělil mluvčí radnice Radek Tulis. O tom, jak bude vedení města informovat veřejnost o výlukách a odřeknutých spojích městské hromadné dopravy se z radnice ozývá hluboké mlčení.

Vyjádření předsedy dozorčí rady Dopravního podniku města Jihlavy Petra Piáčka(KDU-ČSL, doplněno 7.3.2018):

„Jako předseda dozorčí rady jsem znepokojen situací v DP Jihlava. To co se stalo, že linky nevyjely považuji za provozní problém, který se dá řešit. Bohužel řešení, které bylo zvoleno je krajně nevhodné. Pokud DP bude chtít takovýmto případům umět lépe čelit v budoucnu, bude nutné stanovit jasnou strategii a pravomoci. Budu se ptát po důvodech tohoto rozhodnutí a budu chtít vidět problémy na linkách za poslední dva měsíce. Můžete namítnout, že to nemá co nic společného s dozorčí radou, ale dle mého názoru to souvisí s hospodařením městské společnosti. Pokud místo trolejbusu vyjede naftový autobus, stojí to nemalé prostředky, pokud spoj nevyjede vůbec, neměl by být účtován městu. Je potřeba se na tuto situaci podrobně podívat a vyhodnotit rizika včetně již mediálně zveřejněného případu nepřijetí řidiče do pracovního poměru.“

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna