(VIDEO) Kraj Vysočina odložil rozhodnutí o převzetí jihlavského stacionáře

Kraj Vysočina bude vyjednávat s krajským městem Jihlavou o dalším osudu jihlavského stacionáře. Sociální zařízení plánuje město Jihlava zrušit na konci letošního roku. O klienty stacionáře se musí „ze zákona“ postarat Kraj Vysočina, město Jihlava nabízí bezplatný vlastnický převod objektu stacionáře na Kraj Vysočina.

Původně měli radní Kraje Vysočina rozhodovat o dalším postupu převzetí denního stacionáře podle některé ze tří variant (více zde). Rozhodnutí Rady kraje Vysočina o stažení materiálu z jednání pak naznačuje novou situaci ve vztazích Kraje Vysočina a krajského města.

“ Argumentace Jihlavy, že má v zařízení jen minimum svých lidí je lichá. Jihlava funguje nejenom jako město, ale i jako spádové území pro okolní obce,“ prohlásil hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

Hejtman Běhounek pohrozil možností zrušit záměr výstavby Domova pro seniory v Jihlavě. Investici za padesát milionů korun plánuje Kraj Vysočina postavit v areálu jihlavské nemocnice.

„Panu hejtmanovi do hlavy nevidím, ale mám pocit ze i on čeká až se změní vedení města Jihlavy a bude tam někdo kdo jen nečeká na důchod,“ řekl opoziční jihlavský zastupitel David Beke (ODS).

Pro jednání s městem Jihlavou nedostal náměstek hejtmana Franěk žádné časové omezení, až bude na stole výsledek společného jednání, dostane se denní stacionář znovu na pořad jednání radních kraje Vysočina.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna