(VIDEO) „Lavičkový incident“ zastupitele Tomance skončil omluvou a květinami

Zastupitel Miroslav Tomanec přišel na radnici s omluvou a květinami. Stalo se tak po té, kdy vedení města naznačilo možnost razantních kroků na obranu úřednice napadené nesprávným vylíčením incidentu s násilným zabráním městské lavičky pro akci Miroslava Tomance.

Úředníci města přišli uklízet po skončení městské kulturní akce lavičky pro diváky z jihlavského náměstí a odváželi je do skladu. Zastupitel Tomanec obsadil jednu z laviček a nehodlal ji uvolnit.

Celý incident popsal zastupitel Tomanec na sociální síti takto:

Městský majetek podléhá řádné inventarizaci, za jeho správu a údržbu odpovídají jednotliví úředníci. Používat majetek města bez řádné i třeba ústní dohody nemohou ani zastupitelé města, ani primátor osobně. Úřední dohoda je věcí dvou stran, radnice obecně naznačuje vůli k dohodě o zapůjčení majetku.

Násilné převzetí městského majetku i třeba obsazení lavičky je obecně za hranou možností užívat majetek města. Chyběl úřední souhlas k užití městského majetku. Celá situace se mohla i řešit jako přestupek proti občanskému soužití.

Celé vyjádření mluvčího Magistrátu Radka Tulise:

Vedení města naznačilo, že omluvou zastupitele Tomance považuje celý incident za uzavřený.  Zastupitel Miroslav Tomanec zatím celý incident nijak veřejně nekomentoval ani se o návštěvě s květinou na usmířenou nezmínil na svém profilu na sociální síti.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna