(VIDEO) Na sjezdovce Šacberk prasklo lano ve čtyřmetrové výši. Náhoda nebo zlý úmysl?

Záhada! Na sjezdovce Šacberk náhle prasklo lano na lyžařském vleku. „Lano bylo napnuté ve čtyřmetrové výši, lanovka se točila ve zkušebním režimu někdy v srpnu,“ řekl provozovatel areálu Šacberk Pavel Havlíček.

Co prasknutí napnutého lana způsobilo je záhadou. Mohlo jít o nešťastnou náhodu například při těžbě a manipulaci se dřevem nebo třeba zásah bleskem. To je ale málo pravděpodobné.

Nejpravděpodobnější způsob, jak ocelové lano mohlo prasknout je lidský faktor. Ale na laně ve čtyřmetrové výši?

„Škodu utrpělo město. Doufám, že neznám nikoho, kdo by něčeho podobného byl schopen,“ prohlásil Havlíček.

Do začátku lyžařské sezóny se oprava lana určitě stihne, i když spojit poškozené konce lana a celé lano znovu zaplést umí jen několik odborníků v republice.

„V tuto chvíli je podáno trestní oznámení. Doufám, že policie pachatele vypátrá a město Jihlava bude moci vymáhat škodu,“ řekl náměstek primátora Radek Popelka.

Výše škody je rozhodně v desítkách tisíc korun, vzhledem k výši škody půjde podle náměstka Popelky o trestný čin nikoliv pouhý přestupek.

AKTUALIZOVÁNO: Policie ČR potvrdila přijetí oznámení a zahájení vyšetřování. „Zahájili jsme úkony pro podezření z trestného činu Poškozování cizí věci. Za tento čin hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok,“sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna