(VIDEO) Nepovedené zběhnutí zastupitele Tomance do ANO je prolnutí programů, tvrdí Forum

Uskupení Forum Jihlava se snaží usilovně vysvětlovat nepovedené zběhnutí zastupitele Miroslava Tomance do hnutí ANO. Tomancova přihláška za sympatizanta hnutí byla zamítnuta. Hnutí ANO odmítlo, že by šlo o zneužití osobních údajů, zastupitel Tomanec měl zájem působit v grantových komisích Kraje Vysočina. Zástupci hnutí ANO si jsou jistí, že komunikovali přímo se zastupitelem Tomancem o možnostech přeběhnutí z uskupení Forum Jihlava do hnutí ANO.

Volební programy uskupení Forum Jihlava a hnutí ANO se prolnuly až po výměně v koalici uprostřed volebního období.  Tehdy novopečený zastupitel Miroslav Tomanec odmítl podepsat koaliční smlouvu, koalice posléze odmítla návrh radní Koubové na setrvání uskupení Forum Jihlava jako kulturní fronty v koalici i se zastupitelem Tomancem v opozici. Pak Forum Jihlava odešlo do opozice, lídryně Karolína Koubová přišla o post radní, zastupitel Milan Kolář pak ztratil pozici náměstka primátora.

Prolnutí volebních programů vysvětlil i lídr hnutí ANO Radek Popelka:

 

I volební lídryně uskupení Forum Jihlava Karolína Koubová pak potvrdila prolnutí volebních programů Forum Jihlava a hnutí ANO.

Zastupitel Miroslav Tomanec má v politických kruzích přezdívku „dévéťák náměstí“ (více zde). Uskupení Forum Jihlava podporuje i tajemník jihlavské radnice Evžen Zámek, který je i majitelem internetové domény forumjihlava.cz (více zde).

Forum Jihlava tak má v osobě svého mecenáše a sympatizanta zástupce na přímo na jednáních radních města Jihlavy. Z pozice tajemníka Magistrátu má Zámek dokonce poradní hlas a může mluvit do rozhodování radních města.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna