„Dévéťák náměstí“: na zastupitele Tomance útočí zlomyslná přezdívka

TomanecZastupitel Miroslav Tomanec se stal hlavní tváří opozice. Po jeho nástupu jako náhradníka se uskupení Forum Jihlava přezdívané „kulturní fronta“ proměnilo z koaliční strany na opoziční bojovou jednotku pod vedením bývalého vojáka z povolání Miroslava Tomance.

Uskupení Forum Jihlava začal Miroslav Tomanec ovládat svým politickým vlivem, bývalá radní města Karolína Koubová byla zvolena lídryní pro podzimní komunální volby. Uskupení Forum Jihlava k volbě lídryně Koubové nezveřejnilo žádné podrobnosti. Není například jasné, kolika hlasy byla zvolena. Ani zda se volby lídryně účastnili kromě zastupitele Tomance i další současní zastupitelé uskupení Forum Jihlava.

V politických kruzích jihlavské politiky se pro osobu zastupitele Tomance vžilo zlomyslné označení „dévéťák náměstí“.

V době, kdy byl Miroslav Tomanec vojákem z povolání, existovala v armádě funkce „dévéťák“. Šlo vlastně o slovní zkratku funkce „Důstojník vojskového tělesa“, později nazývaný „Dozorčí u vchodu“. Ve funkci „dévéťáka“ se nepřetržitě střídali důstojníci z povolání, kteří hlídali i například dodržování stanoveného času vycházek  vojáků základní služby.

Zastupitel Tomanec si přezdívku „dévéťák náměstí“ vysloužil stálým zájmem o kulturní akce a aktivity města na náměstí. V těsném sousedství podniků, kde podniká jako kavárník a restauratér. Vedení města Tomancově firmě Fabes zamítlo žádost o dotaci na akci Kartoffelmarkt (více zde).

V komunikaci s vedením města často zastupitel Tomanec používá strohý vojenský tón na jaký byl zřejmě zvyklý z doby vojenské služby (více zde).

Zastupitel Tomanec také loví Piráty ve snaze dohodnout společnou kandidátku pro podzimní komunální volby. K námluvám se zastupitelem Tomancem se jihlavští Piráti vyjadřují jen velmi opatrně (více zde).

Zlomyslná přezdívka „Dévéťák náměstí“ pak stvárňuje politický styl zastupitele Tomance v podobě snahy vytěžit maximum z veřejné funkce zastupitele pro zisk svých podniků v centru krajského města.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna