(VIDEO) Primátorce Koubové chyběli konšelé v průvodu sv. Martina

Jen čtyři konšelé kráčeli v průvodu na sv. Martina za primátorkou Karolínou Koubovou (Fórum Jihlava). Sama Koubová se do průvodu ozdobila primátorským řetězem. Za ní kráčeli jen náměstkové Petr Laštovička a Jaromír Kalina, poslední šel radní Daniel Škárka. Zcela chyběli radní z koaličního uskupení Žijeme Jihlavou v čele s náměstkem Vítem Zemanem (TOP 09).

Úkolem konšelů v průvodu na svatého Martina je rozhazovat mezi diváky čokoládové zlaťáky. O tuto roli je každoročně mezi místními politiky velký zájem, mohou symbolicky „házet zlaťáky lidem“. Pouhá čtveřice zastupitelů se pořádně zapotila, aby stihla rozhodit veškeré zlaťáky, které vezli členové průvodu na vozíku.

Pro konšely bylo připraveno sedm kostýmů, průvodu se zúčastnila jen čtveřice. Přitom v minulosti v kostýmu konšelů kráčeli náměstci, radní, zastupitelé, opozice o úředníci města. Prostě každý, kdo měl zájem. Jihlavská radnice zatím nijak nevysvětlila letošní nízký zájem místních osobností o účast v průvodu sv. Martina.

Karolina KoubováPodle letošní nízké účasti konšelů lze usuzovat na nezájem radních seřadit se do průvodu za primátorský řetěz Karolíny Koubové, která se jen před pár dny radovala z růžovo zlatého služebního mobilu (více zde). Vzpomínkové akce ke Dni veteránů s kladením věnců s neúčastnila velká delegace primátora s náměstky, primátorka Koubová poslala přečíst projev radního Kuchyňu (více zde), opoziční hnutí ANO poslalo primátorce ostrý otevřený dopis (více zde). Primátorka Koubová také odmítla nabídku navštívit čínské partnerské město Wu-chan, kde se koná setkání partnerských měst (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna