(VIDEO) Radní Jihlavy odmítli výstupní materiál pracovní skupiny pro sociální bydlení

Radní města Jihlavy odmítli vzít na vědomí informaci z jednání pracovní skupiny pro tvorbu sociální koncepce. Skupinu vedla zastupitelka Karolína Koubová (Forum Jihlava), výstupní materiál pak zpracoval zastupitel Daniel Škarka (Forum). Na tvorbě výstupního materiálu se podílela i místopředsedkyně jihlavských Pirátů Eva Nováková, která na sociálních sítích vystupuje pod jménem Blažena Kratochvílová (více zde a také zde).

Skupina pro sociální bydlení zahájila svou činnost v únoru 2018 a pracovala až do začátku září. Výstupní materiál o činnosti skupiny zatím město Jihlava nezveřejnilo, přesto se ho serveru Občasník podařilo získat.

Původně měl být materiál zveřejněn v polovině roku, ovšem vzhledem k náročnosti zpracování byl termín zpracování odsunut na září 2018. Jinými slovy neměla pracovní skupina odvahu předložit materiál k diskusi před místními volbami a celý výstupní materiál byl radním města předložen až po místních volbách.

Materiál pracovní skupiny například navrhuje zmírnění podmínek ze strany města pro vytvoření sociálního bydlení nebo pro vznik pobytových služeb. Také navrhuje zjednodušení podmínek výstavby a zahájení výstavby bytových domů zejména se zaměřením na malometrážní byty.

Pracovní skupina navrhuje také zavedení rovného přístupu k poskytovatelům bydlení ze strany města Jihlavy. Systém garančního bydlení po vzoru Prahy 7 pro rodiny, které budou ze strany města ověřeny. Zároveň pak vyčlenění bytů pro sociální bydlení z bytového fondu města.

Informace o odmítnutí celého materiálu o sociálním bydlení radními města vyšla najevo až z dotazu Občasníku, tiskový odbor nezařadil tento bod na pořad tiskové konference po jednání radních města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna