(VIDEO) Sportovní miliony míří napodruhé do Dukly Jihlava, musí je schválit mimořádné zastupitelstvo

Zastupitelstvo města Jihlavy bude muset v červnu mimořádně schůzovat o přijetí sportovního daru Kraje Vysočina.  Pětimilionový hokejový dar v červnu patrně schválí krajské zastupitelstvo Vysočiny, Jihlava jako obdarovaný bude mít třicet dnů na přijetí mnohamilionového daru.

Podle návrhu darovací smlouvy půjde o finanční dar na podporu a všeobecný rozvoj jihlavského sportu. Jihlava se hlásí ke své povinnosti vytvářet pro občany vhodné podmínky pro sport a sportovní volnočasové aktivity. Každoročně na rozvoj sportu a rozšíření sportovní infrastruktury poskytuje dotace převyšující 46 mil. Kč, přesto jako sportovní metropole kraje pociťuje zvýšené finanční nároky.

Sportovní činnost ve městě je zabezpečována spolky působícími ve sportu a tělovýchově, profesionálními sportovními kluby, tělovýchovnými aktivitami ve školách, komerčními tělovýchovnými a sportovními aktivitami a neorganizovanou tělovýchovou a sportem. Sport a veškeré pohybové a volnočasové aktivity jsou nedílnou součástí života ve městě a pro zajištění všech sportovních aktivit je třeba stále více finančních prostředků.

Informace Občasníku potvrdilo vedení města Jihlavy na tiskové konferenci 17.5.2018:

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna