(VIDEO)Záplavy v Přísece u Brtnice přišly po krajské silnici. Kdosi srovnal příkop u silnice

Záplavy zásahly i osadu Příseka na Jihlavsku. Přívalová voda z polí nad Přísekou přišla do osady po krajské silnici. Jeden příkop byl už před záplavami po opravě zasypaný, zasypaná byla i odvodňovací trubka, která vodu z polí usměrňovala do zahrad mimo Příseku.

Voda se po krajské silnici valila z mírného návrší směrem od Brtnice, Krajská silnice fungovala jako řečiště pro záplavovou vlnu. Brzy voda začala ohrožovat lidská obydlí.

Místní obyvatelé za desítky let zpátky nepamatují povodeň takového rozsahu jakou byla povodeň na začátku června.  Jeden ze silničních příkopů je srovnám do roviny, ačkoliv v minulosti zřejmě sloužil i jako odvodňovací kanál. Velká voda prošla trubkou pod silničním tělesem a dál do zahrad a luk do polí za Přísekou. Až nyní se voda dostala do Příseky. Místní obyvatelé to kladou do souvislosti s opravou krajské silnice.

Přívalová vlna se hnala do Příseky z polí nad osadou se značnou silou.

Takhle valila voda z polí nad Přísekou do centra osady. Místní obyvatelé nic podobného nepamatují, záplavy dávají do souvislosti s rekonstrukcí krajské silnici. Teď by ji mělo do své správy převzít město Brtnice pod kterou Příseka administrativně spadá.

Místní obyvatelé osady Příseka očekávají s napětím vyjádření Kraje Vysočina k záplavám, které Příseku zasáhly po rekonstrukci silnice do Brtnice.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna