VÍME PRVNÍ: Jihlavu čekají poprvé pouťové Vánoce

Letošní Vánoce budou na jihlavském náměstí ve znamení pouťových atrakcí. Po celou dobu adventní bude na náměstí u Prioru stát kolotoč a autodrom. Za pronájem náměstí jihlavská radnice vyinkasuje padesát tisíc korun.

I v zimě si můžete užít kolotoč na jihlavském náměstí Ilustrační záběr

Kolotoč a autodrom oživí tradiční vánoční jarmark na náměstí. Kulisu pouťových atrakcí budou tvořit písně a koledy s vánoční tématikou. Pouťové atrakce oživí dolní část jihlavského náměstí u kašny Amfitré.

Podobné pouťové atrakce nikdy v minulosti na náměstí nebyly. Vedení města chce otestovat zájem obyvatel, především dětí.

Za umístění kolotočů na jihlavském náměstí velmi lobovali u vedení města úředníci odboru kultury jihlavské radnice s tím, že majitel kolotočů „je dlouholetý provozovatel jihlavské pouti v Jihlavě, nejsou s ním žádné problémy, vždy dostojí dohodnuté podmínky, platby v dohodnutých termínech“.

Proti názoru kulturních úředníků radnice ale stál názor jejich kolegů dopravních úředníků, kteří nepovažovali autodrom vzhledem k jeho rozměrům za vhodnou atrakci pro jihlavské náměstí a doporučovali atrakce menších rozměrů jako dětský kolotoč nebo vláček.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna