ZŠ Brněnská: Soukromé kšefty s městským majetkem Jihlavy

Pražská firma Scio.cz počítá v roce 2019 s otevřením soukromé školy ZŠ Brněnská v prostorách bývalého DDM. Po dokončení rekonstrukce nemá město Jihlava pro budovu žádné využití.  Soukromá pražská škola zveřejnila elektronický dokument s názvem rekonstrukce_ZS_Brnenska_podpora_mesta_2019 .

 

ScioŠkoly (včetně jihlavské) mají maximálně 150 dětí od 1. do 9. třídy. Stávající prostory školy (Havlíčkova 30) dosahují maximální kapacity 85 dětí. Nové prostory jsou tedy nutností.

Investice do budovy v Brněnské ulici vyčíslila Scioškola na částku přes šestnáct milionů korun, informace z Magistrátu pak naznačují investici ve výši kolem deseti až dvanácti milionů korun. Jedná se veskrze o opravy, které jsou nezbytné pro samotný provoz budovy.

podané ruceOpravené prostory bude používat komerční subjekt pro svůj podnikatelský záměr: provozování soukromé základní školy. Vedle pražské firmy o pronájmu objektu uvažovala i soukromá ZŠ Gordic (více zde).

Až město Jihlava prostory opraví za částku přes deset milionů korun bude moci vybírat jen nízké nájemné. Pokud by chtělo vybírat tržní nájemné, bude muset vrátit část evropské dotace (více zde).

Letos na jaře majetková komise města Jihlavy nedoporučila vyhlášení výběrového řízení obálkovou metodou, radní města přesto vyhlásili výběrové řízení obálkovou metodou na jednom z posledních zasedání Rady města už po termínu místních voleb. Město žádá obálkovou metodou částku přes osm set tisíc korun. Protože Scio škola nové prostory nutně potřebuje, nabídka bezpochyby přijde.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna