VÍME PRVNÍ: V Jihlavě se chystá zahájit činnost soukromá základní škola Gordic

V krajském městě by mohla zahájit činnost ZŠ Gordic. Soukromá základní škola už je zapsána do školského rejstříku. Plánuje se věnovat talentovaným dětem s využitím prvků alternativního školství. Škola plánuje rozšířenou výuku IT-předmětů s umožněním nadstandartního přístupu žáků k IT technice ve školním klubu. Školní klub (družina) by měl pro žáky školy fungovat až do šesté hodiny večerní.

Pro vzdělávání žáků plánuje škola získat pedagogy z celé ČR, kteří budou nadstandardně ohodnoceni. Škola neplánuje žádat o dotace jihlavskou radnici.

dětiSoukromá základní škola se chystá zahájit svou činnost najednou ve všech ročnících, v každém ročníku bude jedna třída o maximálně dvaceti žácích.

Soukromá základní škola Gordic by mohla sídlit v prostorách Brněnská 26 (bývalé DDM). Tento dům je ve vlastnictví města, musí ovšem projít důkladnou rekonstrukcí. Náklady na rekonstrukci se odhadují ve výši kolem deseti milionů korun, jenom rekonstrukce střechy vyjde na částku přes tři miliony korun.

Pro přestavbu bývalého Domu dětí a mládeže (DDM) na školské zařízení je ovšem potřeba celý objekt „rekolaudovat“, dnes nesplňuje požadavky na školské zařízení. Další náklady jsou pak spojené s přestavbou celého objektu na bezbariérový objekt, což znamená zásadní proměnu celého objektu na bezbariérový přístup.

Celý objekt DDM má velmi malou tělocvičnu u které zcela chybí nářaďovna.

I v případě úplné rekonstrukce objektu bývalého DDM zcela chybí školní dvůr pro přestávkové a odpočinkové vyžití žáků.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna