Advent v Želivu slibuje vánoční atmosféru s kostýmovými prohlídkami o boji dobra a zla

Autorské představení napsané pouze pro želivský klášter Vás seznámí s notoricky známým příběhem zrození Ježíše, ale také s příběhem, který zůstával celé staletí skryt, i když se odehrává ve stejný čas. Boj dobra se zlem, boj o každého člověka.

V představení shlédnete nejen skvělé herecké výkony, ale také dechberoucí choreografie s ohněm doplněné o pyrotechnické efekty a další překvapení. Postavu Marie hraje Kamila Svarovská a Josefa Petr Kohout. Režisérem divadelní prohlídky je Michal Hájek, vstupenky lze rezervovat v návštěvnickém centru.

Želivský klášter se nachází v obci Želiv, asi 11 km západně od Humpolce a asi 14 km severně od Pelhřimova. Byl založen v roce 1139 Soběslavem I., po požárech několikrát obnoven, nejvýznamněji v letech 1713–1720 J. B. Santinim. V letech 1950–1956 sloužil jako tzv. internační sběrný tábor, kde komunistický režim po tzv. Akci K zadržoval celkem 464 kněží a řeholníků. V současnosti se v areálu kláštera také nachází hotel, restaurace a klášterní pivovar. Dnes je Klášter Želiv atraktivní turistický komplex s celoročně přístupným prohlídkovým okruhem, restaurací, pivovarem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů