ANO volí lídra krajské kandidátky, Kukla nemá protikandidáta

Hnutí ANO čeká potvrzení kandidátky pro podzimní krajské volby. Členské nominace na post lídra a kandidáta hejtmana Vysočiny sbírá poslanec a krajský předseda Martin Kukla. V krajské organizaci hnutí ANO na Vysočině se podle informací z členské základny zatím neobjevil jiný návrh než jméno Martina Kukly.

Kukla působí v krajské politice Vysočiny od roku 2016, kdy byl za hnutí ANO 2011 zvolen zastupitelem Kraje Vysočina.V únoru 2018 se stal novým náměstkem hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku, když byl odvolán jeho předchůdce lidový milicionář Josef Pavlík. V krajských volbách v roce 2020 byl lídrem kandidátky hnutí ANO 2011 v Kraji Vysočina, mandát krajského zastupitele se mu podařilo obhájit. Nicméně se hnutí ANO 2011 nestalo součástí krajské koalice, proto v listopadu 2020 skončil ve funkci náměstka hejtmana. Poslední krajské volby hnutí ANO na Vysočině vyhrálo, ale současná vládní pětikoalice se spojila proti hnutí ANO jako vítězi voleb.

V místní politice Vysočiny funguje koaliční spolupráce mezi ANO a ODS ve všech velkých městech včetně krajské metropole. V Jihlavě dala ODS přednost koaliční spolupráci s hnutím ANO před nestabilní spolupráci s Piráty a hnutím STAN, která fungovala v koalici pod primátorkou Karolínou Koubovou.

Od krajského předsedy a budoucího lídra hnutí ANO Martina Kukly se očekává „zasypání příkopů“ a překonání bariér vztahů především k ODS, kdy místní spolupráce na radnicích velkých měst by mohla postavit základ budoucí krajské koalice Vysočiny.

O možné spolupráci ANO s ODS Vysočina hlasujte v anketě na sociální síti:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů