ANO žádá veřejné projednání petice o rušení poboček pošty v Jihlavě

Hnutí ANO jako opozice v městském zastupitelstvu chce bránit zájmy občanů Jihlavy proti rušení poboček České pošty v okrajových částech krajské metropole Vysočiny.

„Připravili jsme dva návrhy usnesení, kterými se zastupitelé přihlásí k probíhající petici a zároveň žádáme zveřejnění všech dokladů o komunikaci představitelů města se zástupci České pošty,“ uvedl místní předseda hnutí ANO a zastupitel města Zdeněk Faltus.

Text petice proti rušení poboček České pošty je následující:

PETICE dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
Výzva státnímu podniku Česká pošta a Magistrátu města Jihlavy.
My, níže podepsaní občané, nesouhlasíme s plánem zrušení malých poboček České pošty v nejhustěji obydlených čtvrtích Jihlavy a s jejich nahrazením velkou pobočkou v obtížně dostupném
obchodním centru za městem. Nesouhlasíme se zhoršením dostupnosti služeb České pošty, zejména pro seniory a rodiny bez automobilů.
Žádáme zodpovědné úředníky státního podniku Česká pošta o přehodnocení tohoto záměru a zachování stávající pobočkové sítě. Žádáme příslušné úředníky Magistrátu města Jihlavy a paní primátorku MgA. Karolínu Koubovou, aby využili všech pravomocí zástupců města pro zachování dosažitelnosti poštovních služeb.
Michal Pokorný a Jan Holba – autoři petice

„Tak to je určitě dobrá zpráva, že se to bude projednávat na zastupitelstvu,“ řekl autor petice Jan Holba.

Opozice v jihlavském zastupitelstvu také se znepokojením sleduje prohlášení jednotlivých členů vedení města, která naznačují, že minimálně primátorka Koubová (STAN – Fórum Jihlava) byla s rušením poboček České pošty seznámena a přislíbila aktivní účast města na jeho realizaci.

Z dokumentů Magistrátu bude možné vyčíst aktivní zájem primátorky Karolíny Koubové na zrušení poboček a pronájmu prázdných prostor pošty Jihlava 1 na Masarykově náměstí.

„Jsme zásadně proti rušení stávajících poboček a omezování dostupnosti této „veřejné“ služby pro občany města Jihlavy,“ uvedl zastupitel Faltus.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů