ANO zvolilo krajského lídra Josefa Pavlíka na schůzi v kanceláři

ANOAKTUALIZOVÁNO Krajská kandidátka hnutí ANO už dostává definitivní podobu. Lídrem hnutí ANO a kandidátem na hejtmana bude Josef Pavlík z Havlíčkova Brodu, který působí jako ředitel kvality v královehradecké firmě (více zde). Dvojkou na kandidátce je místopředseda třebíčské buňky ANO Pavel Franěk, který je profesí  učitel na jedné z  třebíčských základních škol. „Zatím není nic definitivně schváleno,“ řekl Franěk. Kandidátní listinu vysočinského hnutí ANO musí ještě schválit celostátní vedení hnutí ANO.

Lídr hnutí ANO Josef Pavlík

Trojkou na kandidátce je Lucie Vichrová, lídryně jihlavské buňky hnutí ANO. Před několika měsíci se jihlavská zastupitelka Vichrová překvapivě vzdala funkce předsedkyně místní organizace v Jihlavě. Kandidatura do krajského zastupitelstva je návratem Vichrové do stranické politiky.

Až třetí místo Jihlavy na krajské kandidátce hnutí ANO je velmi zvláštní už tím, že hnutí ANO vyhrálo místní volby. Vliv jihlavského ANO na stranickou politiku hnutí viditelně slábne na krajské úrovni.

Čtvrté místo patří lídryni hnutí ANO na Pelhřimovsku Bohumile Kobrlové. Kobrlová je profesí zástupkyně ředitele na základní škole v Košeticích.

Hnutí ANO zatím nevydalo ke svému krajskému sněmu žádnou oficiální informaci ani tiskovou zprávu.

Jiří Pokorný ANO„Mohu potvrdit, že zastoupení kandidátů přímo z Jihlavy je významné (celkem 8 kandidátů z 45) a z osmi zastupitelů města Jihlavy za ANO se jich bude o hlasy voličů ucházet pět. Na kandidátní listině je pak dalších 11 zastupitelů z jiných obcí a měst Vysočiny a v neposlední řadě pan poslanec Ing. Kott, který hájí zájmy regionu v Poslanecké sněmovně,“ uvedl oblastní předseda ANO Jihlava Jiří Pokorný.

Při pěti okresech/oblastech kraje Vysočina vychází prostými počty devět kandidátů na jednu oblast. Pokud má Jihlava jen osm kandidátů může to naznačovat vnitřní napětí v jihlavském hnutí ANO. Až třetí místo pro lídra jihlavské oblasti je viditelný neúspěch stranické politiky ANO v metropoli Vysočiny, kde hnutí vyhrálo volby.

Názor lídra ANO Josefa Pavlíka na projev lídra ODS Zdeňka Geista najdete zde

life

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů