Architektem příští krajské koalice Vysočiny má být poslanec Zlesák (ANO)

Týden před krajskými volbami už je ve většině politických stran a hnutí jasné, kdo budou vyjednavači příští krajské koalice. Právě vyjednavači a jejich týmy budou mít za úkol sestavení nové krajské koalice.

Podle informací Občasníku bude hlavním vyjednavačem hnutí ANO poslanec Radek Zlesák. Ve vyjednávacím týmu bude působit spolu s lídrem Martinem Kuklou a předsedkyní krajského ANO Monikou Obornou.

Poslanec Zlesák už podepsal morální závazek k odchodu ze Sněmovny: v případě úspěšného sestavení koalice rezignuje na poslanecký mandát a přesune se do krajské politiky Vysočiny.

Podobný vyjednávací tým už sestavili i sociální demokraté: vyjednávat o složení koalice bude současný hejtman Jiří Běhounek jako lídr, krajský předseda ČSSD Petr Krčál a předseda klubu krajských zastupitelů Vladimír Novotný.

Za ODS bude o krajské koalici vyjednávat lídr Vítězslav Schrek, krajský předseda Miloš Vystrčil a předseda hnutí Starostové pro Občany Karel Janoušek.

U lidovců mohou být ve vyjednávacím týmu krajský předseda Vít Kaňkovský a krajský tajemník Josef Herbrych. Předseda Kaňkovský jako lídr strany nezvedá mobilní telefon.

Skromnější ambice má TOP09, kde ve vyjednávacím týmu bude pouze lídr Zdeněk Dvořák. Další obsazení závisí na počtu získaných mandátů.

U Pirátů se o sestavení vyjednávacího týmu vede obsáhlá vnitrostranická diskuse: předpokládá se účast lídryně Hany Hajnové, krajské předsedkyně Blanky Lednické a dalších jednoho až pěti kandidátů.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů