Armagedon pro ANO ve Žďáru nad Sázavou: Prosadí Řezníčkovou?

Sestavování koalice ve Žďáru nad Sázavou stojí na přístupu hnutí ANO. ANO by se mělo stát součástí koalice spolu s vítězným hnutím Žďár-Živé město, KDU-ČSL a ČSSD, problém je v osobě lídryně ANO Ludmily Řezníčkové.

Nově rodící se koalice tlačí na hnutí ANO, aby obětovalo svou lídryni Ludmilu Řezníčkovou ve prospěch setrvání v koalici. Do funkce místostarosty města by se mohl posunout místní předseda hnutí ANO Radek Zlesák nebo manažer hnutí ANO Jaroslav Hedvičák.

¨Lídryně hnutí ANO Ludmila Řezníčková má na své straně podporu členské základny a tak hnutí ANO bude trvat na Ludmile Ŕezníčkové jako nominantovi do funkce ve vedení města.

A tak přichází Armagedon jako pomyslný střet hnutí ANO s koaličními partnery o tom, kdo bude hájit zájmy a dobré jméno hnutí ANO v místní politice.

Starostovi Martinovi Mrkosovi jde očividně lépe od ruky spolupráce s dosavadním neuvolněným radním hnutí ANO Radkem Zlesákem, který je profesí stavební inženýr, a očividně funguje jako pravá ruka starosty Mrkose u investičních projektů města.

Dosavadní místostarostka Ludmila Řezníčková řídí na radnici odbor komunálních služeb, je specialistkou na problematiku odpadového hospodářství. Odpadové hospodářství Žďáru nad Sázavou čeká období velkých změn i růstu poplatků za odpady.

Ačkoliv rodící se koalice očekává personální výměnu Řezníčkové za Zlesáka nebo Hedvičáka, samotné hnutí ANO velké změny nechystá. Radní Zlesák se tváří spokojeně na pozici v městské firmě a na radnici se očividně nehrne.

Pomyslný Armagedon je tak kádrová bitva o osobu lídryně hnutí ANO Ludmily Řezníčkové, kterou by koalice ráda viděla jen v pozici řadové zastupitelky s tím, že by přednost dostali kádry v pozadí za Ludmilou Řezníčkovou. O výměně Řezníčkové ale hnutí ANO nechce ani slyšet a raději opustí koaliční pozice v zastupitelstvu města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů