Babiš (ANO) má vysvětlit složitý nákup zámku ve Francii

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš zakoupil na podzim 2009 zámeček ve Francii nedaleko města Cannes. Uniklé dokumenty naznačují, že premiér Babiš mohl použít společnosti v daňových rájích, aby zatajil nákup nemovitosti.

Premiér Babiš je pod tlakem, aby vysvětlil složitost celé obchodní transakce. Realitní komplex byl zakoupen 25. září 2009. Prodejní cena: 14 milionů eur.Kupní cenu zaplacenou v hotovosti lze vyčíst z prodejní smlouvy. Podle dokumentů z Pandora Papers monacká společnost SCP Bigaud v době operace existovala pouze jeden měsíc. O několik dní dříve obdržela na svůj bankovní účet částku 15 milionů eur od společnosti Blakey Finance Ltd, společnosti se sídlem na Britských Panenských ostrovech. A tento převod mohl být sám možný díky úvěrové smlouvě mezi Blakey Finance a Boyne Holdings LLC, společností se sídlem ve Washingtonu, která vlastní SCP Bigaud.

Proč český premiér Andrej Babiš potřeboval vytvořit tři společnosti v několika různých státech světa a ne jen jednu společnost, aby si koupil své sídlo ve Francii? Toto uspořádání lze použít ke skrytí původu peněz a pokusit se, aby to na konci dne vypadalo legálně.

Babiš je druhým nejbohatším mužem v České republice s čistým jměním 2,7 miliardy liber, ale jeho předchozí obchodní jednání vyvolalo veřejné protesty a pokračující střet s EU. Babiš dlouhodobě odmítá všechna obvinění z protiprávního jednání. V srpnu ale Evropská komise pohrozila pozastavením plateb dotací EU České republice kvůli podezření na střet zájmů při Babišově obchodním jednání.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů