Babiš oživil myšlenku novoměstského rychlobruslařského oválu, zpochybnilo ji místní ANO

Sny a představy předsedy hnutí ANO Andreje Babiše o výstavbě rychlobruslařské haly pro olympijskou vítězku Martinu Sáblíkovou se rozchází s reálným pohledem řadových členů vysočinského hnutí ANO.

A dokonce i s dřívějším vlastním názorem Andreje Babiše vyřčeném pro MFDNES, že hala v desetitisícovém Novém Městě na Moravě je nesmysl. A lepší variantou by bylo Brno.

Už je opět všechno jinak a rychlobruslařská hala by mohla stát v Novém Městě na Moravě. Andrej Babiš se o tom čerstvě zmínil na sociální síti.

Sotva se slova Andreje Babiše objevila na profilu Občasníku, přišel komentář od hnutí ANO v Novém Městě na Moravě.

Myšlenka postavit rychlobruslařskou halu už přivedla do finančních problémů obec Velký Osek ve středních Čechách.  Do projektu haly za jeden a půl miliardy korun vložila obec pozemky v hodnotě sedmnáct milionů korun. Obecní akciová společnost ale skončila v bankrotu – musela platit architekty a projektanty, ale byla bez příjmů. Osek tak o pozemky vložené do firmy přišel.

Náklady na stavbu novoměstského rychlobruslařského areálu se odhadují na částku kolem tří set milionů korun, kraj Vysočina přislíbil čtyřicet milionů. Ve hře je i nezastřešená varianta za cenu kolem šedesáti milionů korun.

 

Náklady na provoz by mohly snížit energetické firmy formou sponzoringu, například ČEZ je jedním z hlavním sponzorů Českého olympijského výboru.

 

 

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů