Batelov chystá výstavbu domů se startovacími byty. Nebudou pro nepřizpůsobivé

Městys Batelov zvažuje záměr prodeje pozemku na náměstí pro stavbu dvou bytových domů se startovacími byty. „Investor by rád úzce spolupracoval s úřadem a jeho zájmem není ubytovávat nepřizpůsobivé občany, cizí státní příslušníky, ale mladé rodiny s nižšími příjmy nebo matky samoživitelky,“ prozradil zastupitelům starosta Batelova Jiří Doležal.

Jméno bohulibého investora zůstává i nadále tajemstvím starosty Doležala.  Investor zamýšlí v Batelově postavit dva bytové domy s deseti startovacími byty.

Jiří Doležal BatelovObecně jsou startovací byty jsou určeny mladým manželům či nesezdaným partnerům s dítětem a rodičům samoživitelům, kdy alespoň jeden z nich musí splňovat věkové kriterium 18 až 35 let a žadatelé jsou občany ČR. Patnáctitisícové město Pelhřimov nedávno zrušilo startovací byty pro nezájem svých občanů (více zde).

„Myslím si, že v městysi takovéto startovací byty chybí a vzhledem k tomu, že nájemné bude regulované, tudíž nepředražené, je pro mladé lidi řešením prvního bydlení. Náměstí by se tak uzavřelo a zmizelo by nepěkné prostranství, které je na tom místě nyní,“ netají starosta Doležal svou podporu pro neznámého investora.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů