Běhounek (ČSSD): Předpokládám včasnou dodávku rychlotestů COVID-19

Pracovníci v domovech pro seniory i dalších pobytových službách budou podle nového opatření ministerstva zdravotnictví plošně testováni na koronavirus pomocí rychlotestů.

„V tuto chvíli se podle informací ministerstva zdravotnictví zpracovává metodika, i její příprava potřebuje minimální čas. Předpokládám, že se brzy budeme moci s jejím textem seznámit na videokonferenci hejtmanů,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek

V každém kraji České republiky by mělo být k dispozici dvacet tisíc souprav rychlotestů a provedou je praktičtí lékaři či zdravotníci, kteří do domovů docházejí. 

„Na testování využijeme přesně ty prostředky, které budou ministerstvem určeny a dodány. V tuto chvíli nedisponujeme žádnou zásadní zásobou rychlotestů, předpokládáme, že budeme včas zavezeni v min. počtu 20 tisíc kusů, tak jak avizoval včera pan ministr zdravotnictví. Zatím neumíme být konkrétnější,“ řekl hejtman Běhounek

Jakmile bude metodika ministerstva zdravotnictví s hejtmany prodiskutována a vejde v platnost, převezme její plnění tým krajského odboru sociálních věcí pod vedením náměstka hejtmana Kraje Vysočina Pavla Fraňka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů