Břížďala (Piráti): Krajská dotace je pouze na dostavbu sportovní haly HTK Třebíč

Radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala (Piráti) seškrtal návrh krajské dotace pro Horácký tenisový klub Třebíč (HTK). Břížďalův návrh po té schválilo krajské zastupitelstvo Vysočiny.

Zastupitelstvo schválilo Váš návrh škrtů v dotační žádosti HTK Třebíč. Co Vás vedlo k těmto škrtům?

Při posuzování žádostí o dotaci se standardně vyhodnocuje účel této podpory a její výše. V tomto případě se jednalo o projekt dostavby výstavby multifunkční haly – 2. etapa ve výši 21 mil. Kč. Při posouzení rozpočtu a projektové dokumentace jsme zjistili, že na samotnou dostavbu je alokována částka okolo 9 mil. Kč a zbylých 12 mil. Kč se vztahuje k rozšíření provozní budovy, obměně povrchů kurtů a jejich oplocení. Proto byla výše podpory stanovena pouze na dostavbu sportovní haly, na samotnou modernizaci sportovišť vypisuje kraj jinak systémové dotační nástroje.

Stavba v areálu HTK byla celkově schválena MŠMT. Co teď bude dál?

Zastupitelstvo kraje souhlasilo s poskytnutím dotace a uzavřením smlouvy o dotaci se žadatelem. Ta bude dále doručena, projekt dokončen a následně dojde k vyúčtování.

Mají tenisté šanci na dokrytí chybějící částky z krajského rozpočtu Vysočiny?

V případě HTK se schválila již 2. žádost – v loňském roce obdrželi 2,5 mil. Kč na 1. etapu projektu a nyní 1,3 mil. Kč na 2. etapu projektu. Cílem kraje je podporovat rozvoj sportovní infrastruktury napříč regionem, a proto předpokládám zdrženlivější přístup při posuzování dalších žádostí od téhož žadatele.

HTK měl důvod očekávat a předvídat schválení dotace i pro druhou etapu, pokud byla schválena první část. Je tím ohrožena činnost krajského centra talentované mládeže?

Zastupitelstvo kraje nikdy nepřijalo žádný předchozí závazek, kde by deklarovalo podporu konkrétnímu projektu v souvislosti s HTK. Krajské centrum talentované mládeže má svoji vlastní právní subjektivitu.

V čem byl Váš zásah do dotační žádosti nezbytný?

Nejednalo se o můj zásah, ale standardní proces posuzování žádosti o dotaci, který posuzuje Rada kraje a posléze zastupitelstvo, jakožto nejvyšší orgán kraje.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů