HC Pumy Pelhřimov: Statisícová dotační žádost budí pochybnosti

Noční můrou pelhřimovských zastupitelů se stávají opakované žádosti o městské peníze hokejového spolku HC Pumy. Spolek nemá registrované sportovce, přesto žádá o statisíce korun z městské kasy. Volnočasová aktivita mládežnického spolku tak zřejmě dostane trenéry placené radnicí města.

V minulosti žádaly hokejové Pumy o přidělení dotace na činnost mládeže, ačkoliv žádná mládež do osmnácti let nemohla být členy hokejového spolku.

„Kdo v žádosti o poskytnutí dotace, subvence nebo návratné finanční výpomoci nebo příspěvku uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti,“ definuje trestný čin Dotační podvod trestní zákoník.

U tohoto trestného činu je podle trestního zákoníku trestná i jeho příprava.  Vedení města nedoporučilo schválit žádost HC Pumy v mezích dotačního titulu.

Společná fotografie HC Pumy na sociální sítí. Klub přihlásil všechny kategorie soutěží mládeže. zdroj: HC Pumy

Nejnověji žádají Pumy o peníze z rezervního fondu města. Důvod? „Bylo přiděleno minimum prostředků na činnost – pronájmy sportoviště – ledy,“ stojí v žádosti hokejového spolku HC Pumy. Tuto žádost už bude posuzovat přímo zastupitelstvo města, bez projednání v komisích města.

Zastupitele Pelhřimova tak nebude při rozhodování svazovat odpovědnost postupu podle platných dotačních pravidel města.

Rozpor nové žádosti: ledy nebo trenérské platy?

Peníze z rezervy města chtějí hokejové Pumy použít i na platy trenérů. „Pronájem sportoviště, platy trenérů, sportovní vybavení pro děti,“ stojí ve stručném odůvodnění žádostí.

K čemu potřebuje spolek s volnočasovými aktivitami placené hokejové trenéry už žádost neuvádí. Spolek se přihlásil k účasti v několika věkových kategoriích mládeže do hokejových soutěží. Zda k nim na podzim skutečně nastoupí není jasné.

Využití částky přes čtvrt milionu korun z finanční rezervy města zdůvodnil hokejový spolek celkem osmi slovy. Kolik přesně půjde z prostředků radnice na platy trenérů a kolik na úhradu sportoviště už žádost neuvádí.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů