Čermáková (Zelení): Nebudu o šikaně ani mluvit, nemám informace

Členka školní rady Základní školy T. G. Masaryka Sylvie Čermáková nemá žádné infor´mace o nálezu šikany mezi žáky vyšších ročníků. Silvie Čermáková působila v éře primátorky Karolíny Koubové jako radní pro oblast školství, v červnu 2021 uspěla v konkursu na ředitelský post na textilní školu v Heleníně, kterou zřizuje Kraj Vysočina.

Ačkoliv Základní škola T. G. Masaryka nezveřejňuje jmenovitý seznam členů školní rady, Silvie Čermáková zastupuje ve školní radě zájmy Města Jihlavy jako zřizovatele školy.

„Nebudu o šikaně mluvit do žádného Občasníku, nemám o tom žádné informace,“ uvedla Čermáková.

Čermáková dokonce neprojevila ani zájem seznámit se s podrobnostmi o výskytu šikany na základní škole, kde má hájit zájmy města Jihlavy jako zřizovatele školy.

Mlčet o rozšířeném výskytu šikany se snaží i současná zastupitelka města Jihlavy Marie Palánová (KDU-ČSL). Palánová je podle veřejně dostupných informací třídní učitelkou v jedné ze tříd vyššího ročníku.

Bližší informace o výskytu šikany mezi dětmi je složité zjistit, podléhají režimu zvláštní ochrany osobních údajů z důvodu nezletilosti dotyčných osob.

AKTUALIZOVÁNO: Pro zamezení dalšího výskytu šikany vedení školy nasazuje metodu KiVa Koulu (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů