Kraj Vysočina zaspal, krajinu před větrnými elektrárnami musíme chránit sami, zní z Ostrova nad Oslavou

Přímo na besedě s obyvateli o přínosu větrných elektráren se vedení městyse Ostrov nad Oslavou dozvědělo o založení spolku na ochranu krajiny. Místní obyvatelé tak reagovali´ na výsledek místního referenda v sousedním Sazomíně, kde obyvatelé schválili výstavbu tří větrných elektráren.

„Hledání cesty kompromisu a shoda mezi obcemi, včetně sousedních katastrů, investory a krajem bude klíčová pro realizaci jednotlivých projektů,“ upozornila před časem vicehejtmanka Hana Hajnová.

V místním referendu Sazomína hlasovalo 157 ze 194 oprávněných voličů, pro výstavbu větrných elektráren se vyslovilo 86 obyvatel.

Sazomín „schová“ větrné elektrárny za hřeben kopce, takže budou na očích především obyvatelům sousedních obcí Kotlasy a Ostrov nad Oslavou. Těchto obcí se ovšem žádné finanční kompenzace investora větrných elektráren netýkají.

Místní obyvatelé z Ostrova nad Oslavou nyní netrpělivě vyčkávají na další postoj vedení obce k záměru Sazomína. Žili totiž v domnění, že podle platných zásad kraje Vysočina nemělo proběhnout ani místní referendum.

Spolek místních občanů Ostrova nad Oslavou chce být aktivním partnerem spolu s vedením obce ve všech příštích řízeních týkajících se výstavby větrných elektráren.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů