Zakázku na jihovýchodní obchvat Jihlavy vyhrála společnost Metrostav Infrastructure, její telefon neexistuje

Veřejnou zakázku na výstavbu jihovýchodního obchvatu krajské metropole Vysočiny vyhrála společnost Metrostav Infrastructure. Usnesení radních Kraje Vysočina zveřejnili krajští úředníci s odstupem patnácti dnů po opakovaných žádostech o zveřejnění.

Celá veřejná zakázka a její přidělení společnosti Metrostav Infrastructure je mimořádně citlivou záležitostí. Jediný telefonní kontakt na sekretariát ředitele společnosti uváděný na webových stránkách je nekontaktní: po vytočení čísla se ozve stručné oznámení „volané číslo neexistuje“.

Podle informací serverů zdopravy.cz a Hlidacipes.org převedl převedl stavební zakázky koncern Metrostav k 1. září na svou novou firmu: Metrostav Infrastructure. Jako první o tom informoval web zDopravy, tématu se věnovaly i Hospodářské noviny.

Převod stavebních zakázek koncernu Metrostav na novou firmu může souviset podle serveru Hlidacipes.org s vedlejší větví korupční kauzy Rath, kde firmě Metrostav hrozí trestní odpovědnost podle zákona o trestní odpovědnosti firem. Rozsudek, bude-li pravomocný, může firmě Metrostav zakázat na několik let účast ve veřejných zakázkách, v nichž jde o miliardy korun.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů