Červený Kříž poslal Magistrátu stížnost na omezení MHD

Sedm kilometrů severně od Jihlavy, mezi osadami Pávov a Antonínův Důl, leží Červený Kříž. Obyvatelé osady Červený Kříž odeslali Magistrátu města Jihlavy stížnost na omezení městské hromadné dopravy, které začaly platit od února 2023.

Obyvatelům osady Červený Kříž vadí omezení spojů v odpoledních hodinách. Především v hlavních exponovaných časech, tedy od 13:00 až 19:00, které jsou důležité pro žáky základních škol, studenty, děti navštěvující zájmové kroužky a pracující při návratu do místa bydliště. V těchto časech jsou spoje značně omezeny s rozmezím až pětapadesáti minut. Místní obyvatelé by uvítali původní rozmezí spojů dvacet minut.

Navržené úpravy jízdních řádů považují obyvatelé Červeného Kříže za krok zpět, neboť Dopravní podnik nutí obyvatele používat ve zvýšené míře používat pro přesuny osobní automobily.

„Slibovaný větší komfort a pravidelnější jízdní řád do okrajových částí se opravdu nekoná. Spoje jsou s dlouhými časovými prodlevami, velice komplikované značení, které je pro cestující zmatečné,“ končí stížnost obyvatel Červeného Kříže.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů