Desítky vysloužilých počítačů putují z Vysočiny do Zakarpatí

Dobrá věc se podařila! Desítky vysloužilých počítačů neskončí ve šrotu, ale v českých školách na zakarpatské Ukrajině. Podle informací Občasníku jde o naplnění partnerství mezi krajem Vysočina a partnerskou oblastí na Ukrajině.

Původně počítače sloužily na krajském policejním ředitelství.“ Jednalo se o již nepoužívanou vyřazenou výpočetní techniku, o kterou v nabídce neprojevila zájem žádná jiná státní organizace ani organizační složka státu. Bezúplatným převodem byla na základě žádosti, zprostředkované Krajským úřadem kraje Vysočina, tato technika poskytnuta ČSČK k veřejně prospěšnému a humanitárnímu využití souvisejícímu se vzdělávacími aktivitami,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Červený kříž se stal pouhým prostředníkem, vysloužilé policejní počítače převzal dobročinný fond ViZA.

„Dobročinný fond ViZa byl zřízen proto, aby pomáhal naplňovat partnerství uzavřené mezi krajem Vysočina a Zakarpatskou oblastí Ukrajiny, a to především realizací společných projektů a vzájemných aktivit,“ uvedl předseda fondu ViZa Zdeněk Kadlec. 

Účetní hodnota nepotřebných počítačů, monitorů a notebooků je v částce kolem tři čtvrtě milionů korun. Fond Viza se podle ředitele Kadlece postará o dopravu a distribuci počítačů na Ukrajině.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů